Coworkings.cz

Coworkings.cz

5 výhod sdílených prostor

Všichni jsme slyšeli příběhy známých podnikatelů, kteří začínali v garážích, ložnicích a suterénech. V dnešní době mají podnikatelé mnohem lepší a vstřícnější podmínky. Mohou využívat sdílená pracoviště.
Využívají je společně různé malé společnosti, podnikatelé a lidé na volné noze. Za nízké náklady zde mají k dispozici vše, co by mohli potřebovat, od kopírky až po konferenční místnosti. Společnosti mohou tyto prostory využívat a budovat v nich své podniky tak dlouho, jak se jim líbí a jak potřebují.

Coworking může mít pozitivní vliv na začínající podniky. Sdílené prostory pro ně mají řadu výhod. Kromě nízkých nákladů jde například o kvalitní profesionální prostředí, kterým kladně zapůsobí na klienty. Výhod coworkingu je ovšem ještě více.

Některé z výhod práce ve sdíleném prostoru

Výrazně se zvyšuje produktivita a kreativita

Práce v garáži či ložnici bývá nudná a rušivá. V domácím prostředí je mnoho rozptýlení. Na rušivé elementy narážejí i podnikatelé, kteří pracují v kavárnách. V profesionálním prostředí se lépe soustředí, chybí v něm podněty odvracející pozornost od pracovních úkolů.

Komunita

Ve sdíleném pracovním prostoru mají podnikatelé i lidé na volné noze kolem sebe spoustu inspirujících lidí, kteří vám rádi poradí či pomohou. Najdou se mezi nimi jak ti, kteří procházejí stejnými věcmi jako vy, tak ti, kteří podobným překážkám čelili v minulosti a úspěšně je překonali. Atmosféra sdílených prostor je přátelská a žene k co největšímu výkonu.

Vybavení

K výkonu práce je obvykle potřebné kvalitní připojení k internetu. Doma nebo v kavárně nemusí úplně odpovídat vašim představám. V profesionálních prostorech nic takového nehrozí. Život začínajícího podnikatele značně usnadní i pohodlné pracovní židle a stoly, osvětlení, tiskárny, kuchyňka, místnosti pro trávení přestávek nebo schůzky s klienty.

Vytváření sítí

O vytváření sítí se mluví málo, patří ovšem mezi nejvýraznější výhody sdíleného pracovního prostoru. Díky vrstevníkům a podobně smýšlejícím lidem se snadno dozvíte o zajímavých akcích, kterých byste se mohli zúčastnit. Naberete nové nápady, objevíte skvělé příležitosti, získáte užitečné vědomosti od kolegů vedle vás. Ve sdíleném prostoru se všichni snaží dosáhnout stejného cíle, všichni usilují o zisk a budování firmy, a tak se můžete navzájem inspirovat a učit se jeden od druhého.

Motivace a efektivita

Jednou z nejnáročnějších části samostatně výdělečné činnosti je udržet si motivaci a efektivitu. Jednou z motivací je fakt, že se za využívaní sdílených prostor platí. Přestože jde o malou částku, budete se snažit pracovat tak, aby se vám peníze co nejdříve vrátily. K výkonům pohánějí samozřejmě i lidé kolem. Když uvidíte, jak dělají vše, co je v jejich silách, budete se podobně nažit i vy. Ve sdíleném prostoru získáte morální podporu k tomu, abyste byli co nejefektivnější.

Atmosféra s dobrým pocitem

Průzkum provedený mezi lidmi, kteří pracují ve sdílených prostorech, pomohl odhalit několik překvapujících zjištění:
  • 68 % lidí je toho názoru, že se ve sdílených kancelářských prostorech lépe soustředí na práci
  • 70 % uvedlo, že se cítí lépe než v tradiční kanceláři
  • 91 % připustilo, že si ve sdílených prostorech zlepšili komunikační schopnosti

Na závěr

Coworkingové prostory jsou skvělým řešením pro OSVČ a podnikatele. Obracejí se k nim dokonce i velké organizace, aby se přizpůsobily zaměstnancům, kteří potřebují k realizaci důležitých projektů svůj vlastní prostor.

Pokud jste začínajícím podnikatelem, můžete zvážit možnosti, které coworking přináší a zkusit sdílené prostory.

Sdílejte článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
vyhody sdilenych prostor coworkings

5 výhod sdílených prostor

Všichni jsme slyšeli příběhy známých podnikatelů, kteří začínali v garážích, ložnicích a suterénech. V dnešní době mají podnikatelé mnohem lepší a vstřícnější podmínky. Mohou využívat

Celý článek »