Coworkings.cz

Coworkings.cz

4 tipy jak zlepšit cizí jazyk

Cizí jazyky nás obklopují každý den, a to jak v práci, tak i ve všedním životě. Můžeme se s nimi setkat úplně všude. Jdeme na nákup, koukáme na film, hledáme na internetu, v práci nebo ve škole.

Časem všichni zjistíme pravdu, že se bez nich neobejdeme. Jsou klíčem k větším úspěchům a otevírají dveře do světa mnoha potenciálních klientů.

Ale jak se v této uspěchané době začít učit? Zde jsou 4 tipy, jak s cizím jazykem začít a jak své dovednosti posouvat na vyšší úroveň.

Sledování filmů

Dobrou formou učení je sledování filmů s titulky, ale klidně i bez. Pro začátek si můžete vybrat svůj oblíbený film, který znáte i v českém znění a pustit si ho v angličtině. Hlavní je brát titulky pouze jako bod k zachycení děje, a ne je číst.

Vaším cílem není čtení, ale poslech. Snažte se sledovat děj a dostat se do něj. Během sledování filmu se naučíte výslovnost a přízvuk, což vám pomůže ke zlepšení své angličtiny.

Pokud zaslechnete nové slovo, které ještě neznáte, zapište si ho a rozšiřujte si svoji slovní zásobu. Nenechte se odradit, pokud nebudete hned od začátku rozumět. Většina lidí se poprvé ztrácí, nerozumí, a to je svádí ke čtení titulků. Jestli máte takový problém zkuste vydržet pár hodin sledování filmů s tím, že nerozumíte. Během měsíce začnete rozumět a orientovat se v tom kdo co říká, proto to nevzdávejte.

Opisování

Pokud máte problém se psaním slovíčkem a zapamatováním toho, jak se píší existuje jednoduchá pomoc. Vyberte si slovíčka, které vám dělají problém a začněte je několikrát po sobě opisovat. Poté si je přečtěte a zkuste je napsat znovu z hlavy. Opisování není jen jednodenní záležitostí. Musíte si je opakovat po delší dobu jinak je zapomenete a takový styl učení doopravdy postrádá smysl.

VIastní slovník

Není možné naučit se všechna slovíčka v angličtině. V češtině také neznáte všechna slova a stále se učíte. To samé platí i v angličtině. 

Proto si můžete vytvořit vlastní slovník slov, která potřebujete ve svém zaměstnaní a denním životě. Ze začátku můžete začít s různými oblastmi slovní zásoby například oblečení, jídla, dům a tak dále. Poté si zapisujte nová slovíčka, kterými se během času setkáte, a kterým nerozumíte. Nezapomeňte si zapsat také výslovnost.

Vydejte se do zahraničí

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak si rychle zlepšit cizí jazyk, je vycestovat do země, kde se takovou řečí mluví. Nejdříve doporučujeme začít s přípravou, můžete hned a online. 

Nabídka kurzů je skutečně bohatá na jednom z nejvíce používaných jazykových portálů. Můžete si také vyzkoušet lekce zdarma, abyste přesně věděli, co vás bude čekat. 

Pomocí těchto jednoduchých tipů a rad ušetříte čas a během krátké doby dosáhnete lepší úrovně. Hlavním klíčem úspěchu je nespěchat a být trpělivý. Jediné pravidlo, které platí je pracovat s jazyky každý den, a to klidně i jen pár minut. Váš mozek si jazyk osloví a začne ho chápat stejně jako ten mateřský.  

Popis úrovní

  • A1 – jste úplný začátečník a umíte jen základní slovíčka.
  • A2 – jste začátečník, který má už nějaký základ. Rozumíte mluvenému slovu, umíte popsat věci a každodenní konverzaci.
  • B1 – jste pokročilý. Rozumíte mluvenému slovu, umíte mluvit o běžných věcech a znáte slovíčka ze základních oblastí života.
  • B2 – umíte těžší slovíčka a komunikovat pomocí komplikovanějších větných spojení. Znáte různá přísloví a slovní spojení.
  • C1 – jste na podobné úrovni jako rodilí mluvčí a komunikace na jakékoli téma vám nedělá problém.
  • C2 – jste na stejné úrovni jako rodilí mluvčí.

Jste učitel cizých jazyků? Přidejte své služby na Coworkings.

Sdílejte článek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
vyhody sdilenych prostor coworkings

5 výhod sdílených prostor

Všichni jsme slyšeli příběhy známých podnikatelů, kteří začínali v garážích, ložnicích a suterénech. V dnešní době mají podnikatelé mnohem lepší a vstřícnější podmínky. Mohou využívat

Celý článek »